Dex Supports

Lifting Strap

Gerçek sporcular için ihtiyacınız olan ürün!

Vücut geliştirme sporu ile uğraşıyorsanız eğer spor salonunda kullanılan en önemli ekipman parçasından haberiniz vardır demektir, peki nedir bu kayışlar ve hangi amaçla kullanılır. Dex Supports  sizler için detaylı bir açıklama hazırladı .

LİFTİNG STRAPS NEDİR ? NE İÇİN KULLANILIR ?

Lifting straps , kaldırma kayışları olarak da bilinen bir sporcu aksesuarıdır. Halter ile sporcunun elleri arasında kanca benzeri bir sistem oluşturmak için bilek etrafına geçirilen ve barın etrafına sarılan kayış türüdür. Ana görevi sporcunun daha fazla ağırlık kaldırmasına ve güvende olmasına yardımcı olmaktır.

Deadlift ,  lat  pulldown vs. gibi kaldırma ve çekiş hareketlerinde belirli bir seviyeye geldiğiniz de kas gücünüzün maksimum seviyesine ulaşmış olursunuz. İşte tam da bu noktada halter kayışları gücünüzü arttırmaya yardımcı olacaktır.

Sporcuların halter kayışlarını kullanmalarının sebebleri , kavrama gücünün  ağır  deadliftler ve  tüm çekiş hareketleri sırasında genellikle sınırlayıcı bir faktör olarak hareket etmesidir. Sporcuların   güç potansiyelleri şaşırtıcı derecede yüksektir  ancak kavrama genellikle daha küçük ön kol kasları tarafından kontrol edilmektedir bu yüzden sınırlayıcı bir faktör devreye girer. Sporcular bu durumu en aza indirgemek için , barın kaymasını önlemek için halter kayışlarını tercih eder. Bir sporcunun halter kayışları olmadan  ağır bir deadlift yaptığını görmek nadir durumlardan birisidir.

‘Lifting Straps’ Kullanımda size sağlayacağı faydalardan birkaçı ;

-Çoğu  hareketler de daha fazla ağırlık kaldırmanıza yardımcı olur .

-Kavrama yeteneğinizi hızlı bir şekilde arttırmanızı sağlar.

-Normalde yaptığınız tekrardan daha fazlasını yapmanız için kendinizi zorlamanıza izin verir.

-Kullanımı kolaydır.

-Uzun yıllar kullanabileceğiniz bir parçadır.

-Boyutu sayesinde fazla yer kaplamamaktadır.

-Fiyatları her sporcunun ulaşabileceği şekildedir.

-Bir çok egzersizde kullanılabilir.

İlgili gönderiler

Bir yanıt yazın